15 Mart 2017 Çarşamba

Atıştırmalık #11

Yine bu aralar üşengeçliğim üstümde bu kaçamak atıştırmalıkları bile zor yazıyorum, hadi hayırlısı :).
Yine son izlediklerimden bir öncesi. Eğer üşengeçliğim biraz kenara çekilirse yeni abur cuburlar geliyor. Çok güzel bir dönüş hazırlıyorum. Bayılacaksınız.

20th Century Women - Mike Mills (2016)Bayıldım, çok güzel. Beginners filmi ile ortak noktaları var resimle geçmişi anlatma gibi çok güzel bir durum. Sürekli olursa belki sıkılırım ama bu filmle de çok güzel uyum sağlamıştı. Onun dışında sizi sıkmayan aksine merak edeceğiniz kitaplardan alıntılar var. Çok önemli isimlerin adı geçiyor. Dekor, mekan ve kostüm üçlüsüne ba-yıl-dım. Greta Gerwig'e zaten bayılıyorum, bu filmdeki karakterine, dansına, görüşlerine ayrıca bayıldım. İzlediğim kötü filmi yok sanırım, seviyoruz kendisini. Diğer oyuncular da çok iyiydi. Çok güzel bir filmdi. Müzikler zaten harika. Daha övmediğim yer kaldıysa hatırlatın devam edeceğim :). Sanırım Mike Mills ve Miranda July favori çiftim falan şu an ikisinin de işlerine bayılıyorum. Bu filmi bir daha izlemek isterim.

Mistress America - Noah Baumbach (2015)Yine Greta Gerwig bu sefer senaryonun başında yönetmenle beraber ve hissediyoruz olduğunu da. New York'a üniversite için giden arkadaşımız uyum sorunu yaşar. Aynı zamanda en büyük tutkusu yazar olmak ve okulun edebiyat dergisine girmek. Bu uyum aşamasında annesinin önerisiyle yakında üvey kız kardeşi olacak Brooke'u araması için yönlendirilir. Ondan sonra da macera başlar. Komik, eğlenceli bir film.

While We're Young - Noah Baumbach (2014)Yönetmenin izlemediğim filmlerini izlediğim bir dönem o yüzden bu bilinen filmini de izlemek istedim. Gençlikten yaşlılığa doğru geçilen süreçte olan çiftimiz, yetişkin olmak ve bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır hissetmez ama zaman sadece onlar için akmıyor. Aynı zamanda etraflarındaki çiftler ve arkadaşları da çocuk sahibi olup hayatlarının başka evresine girmektedirler. Düşünce ve hislerin gençken bedeninin sana ihanet etmesi, ne gençlerle ne de yetişkinlerle de uyum sağlama, arada kalma toplum baskısı ve bilimum sorun ve durumları bu filmde ve bu çiftte görebiliriz.


Öneri Makinesini Sosyal Medyada Takip Edin:

https://soundcloud.com/ms-m-5
https://www.tumblr.com/blog/mubblr
https://twitter.com/onerimakinesi

6 yorum:

 1. İlk film izleneceklerde bende de... Oscar senaryolarından almıştım ben de listeme... SEn çok sevdiysen vardır bir hikmeti, öne alıyorum ve bu hafta izliyorum diyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa bak şimdi :). Senin de seveceğini düşünüyorum filmde de anne oğul ilişkisi ön planda :).

   Sil
 2. Üçünü de izlememişim :( İlk fırsatta izleyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek aldın hepsini listene süper, umarım zevkle izlersin :).

   Sil
 3. Üçünü de izlemedim ama özellikle sonuncusu konusu itibariyle ilgimi çekti. İzleme listeme ekledim.

  Böyle çok popüler olmayan filmleri izleyip yazman hoşuma gidiyor. Sayende gözden kaçırdığımız filmleri keşfediyoruz.

  Yeni yazılarını merakla bekliyorum ama senin bir yayınevi 5 kitap serin vardı. Daha yazılacak çok yayınevi vardı. O yazılarına devam etsen severek okurum diye istek yapıyorum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum güzel yorumun için <3. Evet vardı hala var yazan kişi bu kadar üşengeç olmasa :). Madem istek geldi, o seriyi öne alıp yakın zamanda bir yazı hazırlamaya çalışacağım :). Bu aralar başka fikirler var, eski yazıların devamı var, incelemeler derken üstümde de bir üşengeçlik durumu var şuan ama böyle yorumlar beni şevklendiriyor, çok sağol :).

   Sil